Черкаси – місто творчих дітей. Упродовж 75 років свої таланти вони розвивають у Центрі дитячої та юнацької творчості. Історія закладу бере початок із 20 століття, коли знаний архітектор Владислав Городецький спроектував у місті жіночу гімназію. Нині її будівля разом із новим корпусом – потужний освітньо-мистецький центр. У ньому діє півсотні гуртків і навчається 2,5 тис. юних черкасців.
Для Віри Лєпьохіної палац – як домівка, вихованці – як рідні діти. Вже 27 років поспіль жінка викладає тут вокал. Вона вже на пенсії, та з улюбленої професії не йде. Віра Лєпьохіна, керівник вокальної студії «Прима»: «З 1984 року працюю тут. Раніше в нас була опера, а тепер, ось уже 16 років, ця студія. Палац – це дім, хоч зарплата маленька, але це крик, зов душі…». Учні Віри Іванівни - студенти Київської консерваторії, стипендіати Президента, вони співають у Національній опері та Мюзік-холі. Мистецькому ремеслу в центрі вчать справжні професіонали. Серед них – відмінники освіти, майстри спорту, володарі орденів і почесних нагород. Їхні вихованці неодноразово ставали переможцями всеукраїнських і міжнародних фестивалів і конкурсів. Максим, вихованець студії «Браво»: «Я займаюся у студії «Браво», мені подобається. У нас багато нагород, приміром, нещодавно ми їздили до Києва та вибороли там 2 місце».
Людмила Давиденко, заступник директора з навчально-виховної роботи Черкаського ЦДЮТ: «На сьогодні в нашому центрі діє 6 зразкових колективів. Це неабияке наше досягнення. Навчається 2,5 тис. дітей, за рік ми охоплюємо різними заходами близько 15 тис. дітей. Кожна черкаська дитина має можливість до нас прийти та чомусь навчитися». Єдине, чим не доводиться пишатися працівникам сьогодні, так це рівнем фінансування. З місцевого бюджету потреби закладу забезпечують лише на 50 %. Людмила Давиденко, заступник директора з навчально-виховної роботи Черкаського ЦДЮТ: «Велика допомога закладу від батьків, вони наші постійні спонсори, без них ми б не вижили взагалі». Черкаський центр дитячої та юнацької творчості – один із найдавніших і найбільших закладів такого профілю в країні. Сьогодні тут працює 53 гуртки. Цьогоріч кожен концерт у закладі присвячують ювілею. 75 років роботи палацу – неабияка подія. Гучно відзначатимуть її у травні.