У бібліотекарів свято |
Автор: Олександр Перевертов |
28.09.2013 10:41 |
Всеукраїнський день бібліотеки в Україні щорічно відзначають 30 вересня. У нашій країні налічується близько 40 тисяч читальних залів, а в світі – 600 тисяч. Найбільше бібліотек є в Європі, а найменше — в Африці. Читальні важливі в нашому житті. Звісно, при створенні рефератів, ми отримуємо інформацію з інтернету, але для власного розвитку та виконанні завдань для школи або університету, ми звертаємось до «храму» книг. З нагоди Дня бібліотеки я поспілкувався з бібліотекарем філіалу №3 Черкаської міської ЦБС Барановою Лідією Сергіївною. - Скільки людей ходить до вашої бібліотеки? У нашій бібліотеці обслуговуються більше 1 400 осіб. Переважно це діти. Кожного дня ми приймаємо близько 70 відвідувачів і загалом ми видаємо близько 150 книг щодня. - Які види книг беруть найчастіше? В нашій бібліотеці є художні та галузеві види книжок. Найчастіше беруть художню літературу. Користується попитом і фантастика, пригоди, а також казки. Насамперед, більшість відвідувачів беруть книжки за шкільною програмою: біографії, збірки віршів, оповідання тощо. . - Що краще: електронна чи проста книга? На мою думку, краще друкована книга. По-перше, діти дошкільного віку краще засвоюють текст та інформацію завдяки ілюстраціям, які є пріоритетними в дитячій літературі. Також, вони дають можливість дітям уявляти те, що відбувається, наприклад, у казці. По-друге, електронні книжки завдають шкоди зору. Друковану книгу можна читати в будь-який момент, вона не потребує електроенергії, а також, якщо хтось зіпсує сторінку, її можна легко заклеїти, а електронну книгу не у всіх випадках можна полагодити. Коли я беру книгу в руки, я відпочиваю. Я люблю і завжди використовую лише друковану продукцію. - Як ви думаєте, бібліотека відходить в минуле чи навпаки? Мені, як бібліотекарю, звісно не хочеться, щоб бібліотека відходила в минуле. У наші дні технології стрімко розвиваються і на зміну друкованим книгам приходять електронні. На заході прикладають великих зусиль, щоб повернути читача до друкованої продукції. Тому я вважаю, що книга буде існувати завжди.
- Вам подобається ваша професія? Бібліотекарем я працюю вже близько 30 років. Я вже не уявляю себе в іншій сфері діяльності. Мені подобається працювати з дітьми, тому що вони є безпосередніми і кажуть завжди тільки правду. Хоча я працюю з усіма категоріями відвідувачів.
Здебільшого, деякі країни при будівництві бібліотек залучають відомих архітекторів, які створюють незвичайні фасади для будівель. Отже, пропоную вам переглянути три найоригінальніших бібліотеки світу. Нескінченна бібліотека Проект з створення Стокгольмської Суспільної Бібліотеки, яка була розроблена Олівером Чарльзом, передбачає створення «нескінченної» стіни з книг. У центральному атріумі цієї бібліотеки буде величезна стіна з полицями, заставленими книгами. Відвідувачі зможуть ходити галереями, що встановлені уздовж цієї стіни, і брати необхідні їм книги. «Чорний діамант» Саме так називають мешканці Копенгагена новий корпус Королівської бібліотеки . Книжкова Полиця Публічну Бібліотеку в Канзасі навряд чи хтось зможе сплутати з багаторівневою парковкою. Адже фасад цієї будівлі чудово ілюструє його вміст –він зроблений у вигляді полиці, яка заставлена книжками. Хочу додати, що зараз будується низка оригінальних бібліотек у світі, а це означає, що бібліотека не відходить у минуле, а навпаки, розвивається. Більшість держав заохочують громадян до читання, а також творче підходять до будівництва нових бібліотек. |