Керівник гуртка:
Педагогічне кредо
"Запалить іскру творчості у кожному серці,
підтримати,надихнути,навчити та
заохотити йти далі,
досягаючи успіху!"
Зразкова студія петриківського розпису та живопису «Яскраві барви» працює з 2010 року. Вихованці гуртка – це діти з 8 і старше років, які вивчають основи малюнка,композицію,класичний живопис та на відміну від інших гуртків образотворчого направлення вивчають щей Петриківський розпис. З задоволенням виконують декоративний розпис на папері,на картоні,на речах побутового вжитку й експонують свої твори на виставках, беруть участь у різноманітних конкурсах.
До кожного учня застосовується індивідуальний підхід, враховується вік і психологічні особливості,побажання,творчі та інтелектуальні можливості ,рівень індивідуальних вмінь,навичок,обдарованість дитини.
Для натхнення є всі умови! В студії є: мольберти,спеціальні підставки,безліч специфічних пензликів для загального вжитку. Маємо досить велику базу напрацьованих схем для розпису,багато отсканованих зразків та ілюстративного матеріалу.
Петриківський розпис - українське декоративно-орнаментальне народне малярство, яке сформувалося на Дніпропетровщині в селищі Петриківка. Ще в часи розквіту Київської Русі народні майстри прикрашали декоративним розписом інтер’єри та екстер’єри житла. Побутові речі з візерунками в стилі петриківського розпису збереглися з XVII століття. Розписували предмети домашнього вжитку, дитячі іграшки, зброю, музичні інструменти тощо. Згодом, коли з’явився папір, стали прикрашати тонким мереживом візерунків стіни, оселі, пізніше – посуд, скрині, листівки.
Нині знаменита техніка малювання перетворилася на бренд України, а У 2012 році Міністерство культури України визначило петриківський розпис об'єктом нематеріальної культурної спадщини України. 5 грудня 2013 року Петриківський розпис було включено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. Вперше в своїй історії Україна виборола такий почесний статус. Пишаємося тим, що наш національний культурний скарб - Петриківський декоративний розпис визнано в усьому світі Одним із найяскравіших видів мистецтва, які здавна поширені в Україні.
Петриківський декоративний розпис - вияв давнього та вічно молодого народного мистецтва, який відзеркалює духовну єдність людини з природою.
Простота виконання, виразність, яскравість кольорових барв, неабиякі можливості для імпровізації роблять Петриківський декоративний розпис доступним для дітей різного віку. А найприємніше – це втілення свого задуму в життя, створення своїми руками вишуканих речей, які прикрашають дім та прищеплюють любов до прекрасного через пізнання радості у творчості.Заняття у гуртку допоможуть дітям доторкнутися до цих світлих джерел, відшукайти життєдайну силу щедрої краси, що дає людині відчуття внутрішньої рівноваги, гармонії з оточуючим світом.
Творчий процес націлює учнів на глибоке засвоєння багатовікового мистецького досвіду нашого народу, збереження й використання його художньої спадщини, народних художніх традицій.
У зошиті попереднього запису, з 20 серпня, буде вказана дата проведення батьківських зборів, де і проводиться сам запис дітей. З собою мати свідоцтво про народження дитини.
Для дорослих є окремі пропозиції, звертайтесь до керівника: 067 131 33 33
Заняття відбуваються:
ПН. 15:00-20:00,Вт. 15:00-20:00, Пт. 15:00 - 20:00,
Сб. 10.30-15.30,
каб. №92.
Перемога Всеукраїнського та обласного рівня!
Вітаємо Дядіщеву Анастасію Володимирівну з одержанням почесних дипломів та щиро бажаємо їй здоров'я, великого натхнення, щоб малювалося легко, від душі і усі були у захваті від її творчості.
2020
Конкурс «Весняні барви»
Вихованці зразкового гуртка «Яскраві барви» (керівник Н.В. Булаженко) взяли участь у конкурсі «Весняні барви» який проходить серед вихованців гуртків відділу декоративно-прикладного мистецтва.
Дітям молодшої групи було запропоновано петриківський розпис за схемою. Після виконання роботи учні самостійно оцінювали техніку та якість розпису фішками, які клали на ту роботу, яка їм найбільше сподобалась, визначивши найкращі роботи:
І місце – Хливнюк Мар’яна;
ІІ місце - Седик Злата;
ІІІ місце – Броцька Лада.
Переможці були нагороджені грамотами, а всі учасники отримали заохочуючі призи.
РОБОТИ НАШИХ ВИХОВАНЦІВ
Петриківський розпис на об'ємних формах
2019
Майстер-клас у міському проекті "Резиденція Св. Миколая"
Наші досягнення
Наші учні та їх роботи 2019 РОКУ
Роботи наших вихованців
Гончаренко Олександра
Кравець Ліза
Коршунова Олександра
Велько Катя
Тихомирова Настя
Стоцька Оксана
В нашій майстерні